facebook-header
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp

درست است که فیسبوک قدیمی ترین شبکه ی اجتماعی نیست اما همیشه جزو مطرح ترین ها بوده است . به همین خاطر است که در تمام دنیا فیسبوک را به عنوان نماد شبکه اجتماعی و سبک زندگی دیجیتال می شناسند.

شرکت فیسبوک علاوه بر محصولات و شرکت های زیر مجموعه ی بی شماری که دارد ، چهار محصول اصلی دارد:

1- شبکه اجتماعی فیسبوک

2- فیسبوک مسنجر

3- واتس اپ

4- اینستاگرام

شبکه اجتماعی فیسبوک در سال 2003 با نام Facemash ثبت و راه اندازی شد . اما بعدها با توجه به مشکلاتی که برای آن به وجود آمد و مورد استقبال قرار نگرفت کم کم مارک زاکربرگ به کمک چهار دوست خود در دانشگاه هاروارد در سال 2004 ساختار و نام این شبکه اجتماعی را تغییر داد . این شبکه اجتماعی که قرار بود در ابتدا به عنوان یک شبکه ی ارتباطی بین دانشجویان دانشگاه هاروارد قرار گیرد به سرعت در بین دانشگاه ها و مراکز آموزشی و حتی دبیرستان ها هم محبوب شد . 

در نیمه ی سال 2019 تعداد کاربران فیسبوک از مرز 3 میلیارد نفر گذشت. و این رقم بسیار بالایی برای یک شبکه ی اجتماعی است . جالبتر اینکه حدود 30 میلیون پروفایل در فیسبوک وجود دارند که کاربران آنها فوت شده اند. 

چرا رنگ فیسبوک آبی رنگ است ؟

چون مارک زاکربرگ کور رنگی دارد و رنگ های سبز و قرمز را تشخیص نمیدهد.

این شرکت در سال 2012 وارد بازار بورس شد و سهام خود را به فروش گذاشت و به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد . قبل از اینکه فیسبوک وارد بازار بورس شود اشخاص به شکل خصوصی در آن سرمایه گذاری می کردند . به عنوان مثال پیتر ثیل در سال 2004 حدود 500 هزار دلار بر روی فیسبوک سرمایه گذاری کرد و عضو هیئت رئیسه ی فیسبوک شد. 

در حال حاضر مارک زاکربرگ به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره فیسبوک مشغول به کار است. 

 

 

 

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *