الکام استارز روز پایانی – معرفی برگزیدگان

روز پایانی الکام استارز
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp

الکام استارز - روز پایانی

در روز آخر مسابقات کشوری استارتاپی (الکام استارز) چهار گروه استارتاپی دانش آموزی پروژه خود را معرفی کردند و در پایان این مراسم 10 تیم برگزیده توسط داوران معرفی شدند.

الکام استارز کار خود را از روز 29 دی شروع کرد و تا روز گذشته یعنی جمعه 3 بهمن به کار خود پایان داد و در این چند روز 70 تیم استارتاپی در بخش آزاد و توان تک و 12 تیم دانش آموزی محصولات و استارتاپ خود را توضیح دادند و با هم رقابت کردند. 

 

روز پایانی الکام استارز

۱۰ تیم اول الکام‌استارز از بخش آزاد، ۳ تیم برتر از بخش توانتک و همچنین ۵ تیم برگزیده بخش تینوتک(دانش‌آموزی) در پایان پنجمین روز این رویداد اعلام شدند. راورو، رادیو تهران و deo به ترتیب تیم‌های اول بخش آزاد، توانتک و دانش‌آموزی اعلام شدند.

همچنین، پاستا، رادیو توان، تنتونیک، فروگانیک، کارفیت، تله بورس، سپارکس، بهشتیارو ترنج در بخش آزاد الکام‌استارز توانستند رتبه‌های دوم تا دهم را به دست آورند. از سویی دیگر، تنتونیک و سیستم سازگاری چرخ خیاطی تیم‌های دوم و سوم بخش توانتک اعلام شدند.

در پایان نیز تیم‌های اول تا پنجم بخش دانش‌آموزی استارت‌آپ  deo، کارآموزشو،‌ سابمیت، ابرویاد و کارآمد بودند که سازمان فناوری اطلاعات برای آنها بسته اعتباری ۲۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفته است.

 

محمد باقر اثنی عشری
آداک فن آوری مانیا
الکام استارز 4

محمدباقر ‌اثنی‌عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در مراسم اختتامیه الکام‌استارز با ابراز خوشحالی نسب به برگزاری این رویداد گفت: «الکام‌استارز باتوجه به همه سختی‌ها و همچنین همه‌گیری کرونا برگزار شد. همه تلاشمان را کردیم تا با وجود اینکه به دلیل شرایط کرونا برگزاری حضوری الکامپ را لغو شده بود، این رویداد به صورت آنلاین و بخشی هم به صورت حضوری به بهترین شکل ممکن برگزار شود.»

اثنی‌عشری در ادامه افزود:« تصمیم گرفتیم با وجود همه چالش‌ها، رویداد مهم و جانبی نمایشگاه الکامپ یعنی الکام‌استارز را برگزار کنیم؛ چرا که همین تیم‌های استارت‌آپی توانسته‌اند در این شرایط سخت کشور چراغ امید را روشن نگه‌ دارند. از همین‌رو امیدوارم الکامپ سال ۱۴۰۰ به شکلی متفاوت و بی‌نظیر برگزار شود.» 

امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در این رویداد با اشاره‌ به اینکه امسال  برگزار‌کنندگان الکام‌استارز به خاطر شیوع کرونا مجبور به برگزاری آن به شکلی متفاوت شده‌اند، گفت:‌ «الکام‌استارز هم مانند اکوسیستم استارت‌آپی کشور یک رویداد جوان است که حواشی‌ خود را دارد؛ در دو روز پایانی رویداد، حضور تیم‌های دانش‌آموزی در بخش رقابتی آن باعث شکل‌گیری یک رویا شد.»

رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور در ادامه گفت: «این کمترین کار یک سیستم است که بتواند شرایط رویاسازی برای دانش‌آموزان را فراهم کند. در شرایطی که همه ابزارها برای کشتن امید و ایده و رویا در سیستم آموزشی در حال اجراست، این موضوع واقعا ارزشمند است.»

او در پایان تاکید کرد: «برگزاری رویداد توان‌تک در کنار الکام‌استارز به ما یادآوری کرد که باید به تنوع نگاه‌ها و ویژگی‌های افراد احترام بگذاریم و خواسته‌های این بخش از جامعه را نیز مورد توجه قرار دهیم. نباید فراموش کنیم تنوع ویژگی‌های مختلف در افراد وجود دارد و توان‌‌تک این موضوع را به خوبی به ما یادآوری کرد تا به این تنوع احترام بگذاریم.» 

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *